Kategorie Hurtownia Elektryczna ELHL.pl

Ograniczniki przepięć typ 1 (B)

Ograniczniki przepięć w szerokim asortymencie e-hurtowni Elhl

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wyłącznie porządnie wykonane, wytrzymałe oraz solidne urządzenia i akcesoria elektryczne, dzięki czemu będą one bezpieczne, odporne na różnego rodzaju urazy i trwałe przez wiele lat. Wszystkie produkty z naszego asortymentu, w tym także ograniczniki przepięć, pochodzą od renomowanych, sprawdzonych oraz zaufanych producentów, którzy od wielu lat cieszą się na rynku dużym uznaniem. Nie jest ono bezpodstawne, bowiem od lat dostarczają wysokiej jakości sprzętów, takich jak różnego rodzaju elementów instalacji elektrycznej. Dzięki temu wszystkie produkty, które dostępne są w naszym asortymencie będą nie tylko solidne, ale także wytrzymałe oraz trwałe na wiele lat, wykazując świetną odporność na różnego rodzaju czynniki szkodliwe. Warto pamiętać, że odznaczają się bezawaryjną i bezproblemową pracą, a ich użytkowanie będzie bezpieczne. Nie trzeba znać się na elektryce, ani tym bardziej być ekspertem, żeby wiedzieć, gdzie można znaleźć wysokiej jakości produkty w korzystnych cenach. Warto także wiedzieć, że tego rodzaju urządzenia są często wybierane, ponieważ są bardzo ważnym elementem poprawnie wykonanej instalacji elektrycznej, która zagwarantuje wszystkim bezpieczeństwo. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą naszej e-hurtowni Elhl. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, z chęcią na nie odpowiemy, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zachęcamy więc do kontaktu telefonicznego.

Dlaczego warto zdecydować się na ograniczniki przepięć w swoim domu lub firmie?

Obecnie w naszych domach, firmach i innych budynkach użyteczności publicznej znajduje się duża ilość różnego rodzaju urządzeń wykorzystujących energię elektryczną jako źródło zasilania. Warto zatem wiedzieć, że sprzęt elektroniczny, taki jak telewizory, radioodbiorniki, komputery i laptopy są bardzo czułe na przepięcia w sieci elektrycznej. Podzespoły elektroniczne znajdują się również w takich urządzeniach, jak zmywarka, pralka czy lodówka. Wszystkie one są niezwykle podatne na uszkodzenia, które wywoływane są na skutek przepięć powstających w instalacji elektrycznej (są do niej podpięte i z niej zasilane). Przepięcia mogą zostać wywołane nie tylko przez burzę, ale również przez czynności łączeniowe w sieci zasilającej cały budynek. Mogą się one pojawić na dobrą sprawę zawsze i wszędzie, dlatego tak ważne jest to, aby zawczasu zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Z pewnością będzie nim instalacja odgromowa oraz ochrona przeciwprzepięciową. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą naszej e-hurtowni Elhl.

Gdzie i w jaki sposób zainstalować ogranicznik przepięć?

Warto przede wszystkim pamiętać o tym, że ochrona przeciwprzepięciowa powinna być kompleksowa i obejmować wykonanie połączeń wyrównawczych. Jest to połączenie z uziemioną szyną główną wyrównawczą wszystkich przewodów ochronnych, metalowych rurociągów, instalacji oraz innych urządzeń, w których mogłyby pojawić się niebezpieczne napięcia. Jest to także zainstalowanie ograniczników przepięć. Prawidłowe zabezpieczenie w instalacjach elektrycznych polega zatem na zainstalowaniu elementów, takich jak ograniczniki przepięć typu 1, 2 oraz 3, przy czym te ostatnie powinny znaleźć się w pobliżu odbiorników, które zawierają elementy elektroniczne, jednak nie mogą być ich jedynym zabezpieczeniem. Warto pamiętać o tym, że tego typu prace powinny być wykonywane wyłącznie przez specjalistę – elektryka, który posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie, a przede wszystkim uprawnienia do pracy przy instalacjach elektrycznych do 1 kV. Kluczowe jest właśnie nie tylko odpowiednie dobranie elementów ochrony przepięciowej, ale także jej umiejętne i poprawne wykonanie, w przeciwnym wypadku nie tylko nie wywiąże się ze swojej roli, narazi nas także na poważne straty i szkody.

Jak działają ograniczniki przepięć i jakie są ich rodzaje?

Najważniejszym zadaniem, z którego powinien wywiązać się każdy ogranicznik przepięć, jest bezpieczne przejęcie fali przepięciowej, a następnie odprowadzenie jej do uziomu zamiast do instalacji. Istnieją trzy typy ograniczników – wybiera się je w zależności od danego miejsca. Zatem wyróżnia się ograniczniki przepięć typu 1, 2 lub 3 (częściej określane oznaczeniami literowymi odpowiednio B, C lub D). Ograniczniki przepięć typu 1, czyli inaczej klasy B umieszczane są w złączu budynku. Są to trzy lub też cztery ograniczniki, w zależności od rodzaju sieci zasilającej. W sieciach czteroprzewodowych ze wspólnym przewodem PEN instalowane są trzy aparaty, natomiast w sieci TN-S - pięcioprzewodowej, z odrębnymi przewodami PE i N – cztery. Ograniczniki typu 2, czyli klasy C instalowane są natomiast w rozdzielnicy budynku, przed głównym wyłącznikiem różnicowoprądowym, a nie za nim. Z kolei ograniczniki typu 3, czyli klasy D umieszczane są bezpośrednio przy chronionych odbiornikach i ewentualnie w rozdzielnicy, jeśli znajduje się w pobliżu. Jako jedyny typ ograniczników w danej instalacji elektrycznej, nie zapewniają pełnej ochrony. Można wykorzystać także aparaty zespolone typu 1 + 2, czyli klasy B + C, które instalowane są w rozdzielnicy budynku. Idealnie nadają się do niewielkich budynków mieszkalnych. Wyróżnia się również ograniczniki przepięć dla linii napowietrznej.

Ograniczniki przepięć w asortymencie e-hurtowni Elhl – zapewniamy profesjonalną obsługę Klienta

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy zna się na elektryce i związanych z nią kwestiach, takich jak dobór urządzeń i artykułów elektrycznych. Dlatego oferujemy Państwu profesjonalną i życzliwą pomoc w wyborze wszystkich produktów z naszej oferty. Doradzamy tak, aby wybrane artykuły jak najlepiej spełniały Państwa potrzeby oraz oczekiwania. Elektryka nie ma przed nami żadnych tajemnic, dlatego bardzo chętnie podzielimy się z Państwem swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. W przypadku jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania. Z pewnością posiadamy artykuły, których Państwo poszukują.

Aktualnie brak produktów

Producenci

Newsletter

Zapisz się, a żadna okazja Cię nie ominie!
Na podany adres email otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie. Kliknij w zawarty w niej link a regularnie będziesz otrzymywał od nas informacje o nowościach w ofercie oraz o najnowszych promocjach.

Szanujemy Twoje dane osobowe i gwarantujemy, że nie przekażemy ich innym podmiotom. Będziemy dysponować nimi tylko i wyłącznie do celów związanych z działalnością sklepu www.elhl.pl.
Kontakt z nami
Hurtownia Elektryczna ELHL.pl
MASZ PYTANIE?
+48 667 055 770
Email: sklep@elhl.pl
Copyright 2017 elektroholding.pl All rights reseves. Wszystkie prawa zastrzeżone
Projektowanie sklepów internetowych iPolska.com.pl
Array
(
  [LD_PRELOAD] => /usr/local/lib/h88/av.so
  [PATH] => /usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin
  [PWD] => /usr/local/fcgi/admin/elhl.pl
  [SHLVL] => 0
  [FCGI_ROLE] => RESPONDER
  [REDIRECT_REDIRECT_UNIQUE_ID] => YeTtTfzBzJLAI7MTFhIlRwAAAJc
  [REDIRECT_REDIRECT_MMDB_ADDR] => 52.23.215.230
  [REDIRECT_REDIRECT_HTTPS] => on
  [REDIRECT_REDIRECT_SSL_TLS_SNI] => www.elhl.pl
  [REDIRECT_REDIRECT_STATUS] => 200
  [REDIRECT_UNIQUE_ID] => YeTtTfzBzJLAI7MTFhIlRwAAAJc
  [REDIRECT_MMDB_ADDR] => 52.23.215.230
  [REDIRECT_HTTPS] => on
  [REDIRECT_SSL_TLS_SNI] => www.elhl.pl
  [REDIRECT_HANDLER] => php-fastcgi
  [REDIRECT_STATUS] => 200
  [UNIQUE_ID] => YeTtTfzBzJLAI7MTFhIlRwAAAJc
  [MMDB_ADDR] => 52.23.215.230
  [HTTPS] => on
  [SSL_TLS_SNI] => www.elhl.pl
  [HTTP_USER_AGENT] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
  [HTTP_ACCEPT] => text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
  [HTTP_ACCEPT_LANGUAGE] => en-US,en;q=0.5
  [HTTP_IF_MODIFIED_SINCE] => Thu, 06 May 2021 01:08:46 GMT
  [HTTP_ACCEPT_ENCODING] => br,gzip
  [HTTP_HOST] => www.elhl.pl
  [HTTP_CONNECTION] => close
  [SERVER_SIGNATURE] => 
  [SERVER_SOFTWARE] => Apache
  [SERVER_NAME] => www.elhl.pl
  [SERVER_ADDR] => 185.204.216.39
  [SERVER_PORT] => 443
  [REMOTE_ADDR] => 52.23.215.230
  [DOCUMENT_ROOT] => /home/admin/domains/elhl.pl/private_html
  [REQUEST_SCHEME] => https
  [CONTEXT_PREFIX] => /fcgi/php-fcgi
  [CONTEXT_DOCUMENT_ROOT] => /usr/local/fcgi/admin/elhl.pl/php-fcgi
  [SERVER_ADMIN] => webmaster@elhl.pl
  [SCRIPT_FILENAME] => /home/admin/domains/elhl.pl/private_html/index.php
  [REMOTE_PORT] => 57600
  [REDIRECT_URL] => /index.php
  [REDIRECT_QUERY_STRING] => cPath=1276_1277_1278
  [GATEWAY_INTERFACE] => CGI/1.1
  [SERVER_PROTOCOL] => HTTP/1.1
  [REQUEST_METHOD] => GET
  [QUERY_STRING] => cPath=1276_1277_1278
  [REQUEST_URI] => /aparatura-zabezpieczajaca-ograniczniki-przepiec-c-1276_1277_1278.html
  [SCRIPT_NAME] => /index.php
  [ORIG_SCRIPT_FILENAME] => /usr/local/fcgi/admin/elhl.pl/php-fcgi
  [ORIG_PATH_INFO] => /index.php
  [ORIG_PATH_TRANSLATED] => /home/admin/domains/elhl.pl/private_html/index.php
  [ORIG_SCRIPT_NAME] => /fcgi/php-fcgi
  [PHP_SELF] => /index.php
  [REQUEST_TIME] => 1642392909
  [argv] => Array
    (
      [0] => cPath=1276_1277_1278
    )

  [argc] => 1
)