Choć samo określenie może być nieco niezrozumiałe dla osób, które na co dzień nie zajmują się elektryką, to aparatura modułowa odnosi się do wszelkiego rodzaju urządzeń i aparatów zabezpieczających. Ich nadrzędnym zadaniem jest ochranianie instalacji elektrycznych przed niepożądanymi, a wręcz destrukcyjnymi i niebezpiecznymi skutkami zwarć oraz przed wystąpieniem przeciążeń w szerokim zakresie prądów znamionowych.
Znajduje ona swoje zastosowanie głównie w budownictwie mieszkaniowym, jest jednak także nieoceniona w różnego rodzaju firmach, przedsiębiorstwach i budynkach użyteczności publicznej.
Upraszczając powyższe słowa, aparatura modułowa daje pewność, że używanie wszystkich urządzeń elektrycznych będzie odbywało się w bezpieczny i kontrolowany sposób. Jest to bardzo ważne szczególnie obecnie, gdy ilość urządzeń wykorzystujących energię elektryczną jako sposób zasilania ciągle rośnie zarówno w domach i mieszkaniach, jak i różnego rodzaju zakładach pracy. Warto pamiętać, że zwarcie może doprowadzić nawet do pożaru, dlatego właśnie aparatura modułowa jest tak potrzebna.
Gniazdka są niezbędnym elementem wszystkich instalacji elektrycznych, umożliwiając ich prawidłowe działanie. Łatwo można podłączyć do nich przewody oraz zasilić każde urządzenie elektryczne. Dostępne są modele pojedyncze i podwójne, które można wybrać w zależności od swoich potrzeb i preferencji.
Gniazda modułowe na szynę mocowane są w bezpośrednio w pobliżu bezpieczników i wyłączników – jeśli będą elementem wyposażenia szafy lub rozdzielnicy elektrycznej, można w niedrogi sposób zwiększyć ich funkcjonalność. Natomiast gniazda modułowe elektryczne umożliwiają korzystanie z energii elektrycznej nawet w sytuacji, kiedy prąd zasilający obwód zostanie odłączony. Przydaje się to między innymi przy konieczności szybkiego i bezpiecznego usunięcia usterki.
Stworzenie bezpiecznej, nowoczesnej i komfortowej w użytkowaniu instalacji elektrycznej obecnie umożliwiają wyłączniki nadprądowe. Zastąpiły one bezpieczniki topikowe, które wyłączały jedynie prądy zwarciowe. Bardzo ważne jest to, że wyłączniki nadprądowe odcinają dopływ prądu nie tylko w przypadku powstania zwarcia, ale także przy pojawieniu się przeciążeń sieci elektrycznej – później wystarczy je ponownie włączyć, przesuwając po prostu do góry dźwignię.
Zapraszamy do kontaktu – nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą Państwu w doborze odpowiednich produktów.
Lista od 1 do 12 (282 znalezionych) | Strona: 1 2 3 4 5 ... 24 [»»] |